
Üritused
Sel lehel saad tutvuda lähemalt krattide projektiga seotud ürituste materjalidega.
Kratitreff
11. detsember toimus avaliku ja erasektori ning ülikoolide esindajatele mõeldud Kratitreff, mille eesmärk oli viia kokku AI-valdkonna kogukond ja tutvustada tehisintellekti ehk krattide hetkeseisu ja tegemisi.
Tutvu ürituse videosalvestistega siin!
Muuseumikrati ideehäkaton
28. oktoober 2019 Tallinnas, Ajaloomuuseumis
Seda, et Eestis on ägedad muuseumid, teatakse kogu maailmas. Nüüd on aeg teha järgmine arenguhüpe ning panna tehisintellekt ehk kratt muuseumide näituste ja publikuprogrammide heaks tööle! Selleks kutsub Muinsuskaitseamet koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga muuseume minihäkatonile. Häkatoni käigus testitakse ja arendatakse viit parimat muuseumide pakutud ideed edasi eri valdkondade professionaalidest koosnevas meeskonnas ning vormitakse need projektide lähteülesanneteks.
Tutvu ürituse materjalidega:
Kratid Eesti avalikus sektoris - Ott Velsberg
10x10 ideede genereerimise vorm - Ott Velsberg
Projekti lõuend - Ott Velsberg
Eesti krati tegevuskava koostamise lõpuseminar
28. mail 2019 Tallinnas, TalTechis
Alates 2018. aasta augustist on koos käinud krati ekspertrühm, et töötada välja ettepanekud, kuidas Eestis tehisintellekti ehk krati rakendamisest kasu saada – sh mis meetmeid selleks rakendada. Krati tegevuskava koostamise lõpuseminaril tutvustati esmakordselt sellest tööst sündinud tegevuskava ning kutsuti selleks huvilised ja seotud osapooled ekspertrühma lõpuseminarile.
Lõpuseminari juhatas IKT asekantsler Siim Sikkut MKM-ist, plaani ja meetmeid krattide kasutuselevõtu hoogustamiseks Eesti (e-)riigis tutvustas e-riigi andmejuht Ott Velsberg MKM-ist, plaani ja meetmeid krattide kasutuselevõtu hoogustamiseks Eesti majanduses laiemalt tutvustas juhtivkonsultant Siim Aben Ernst & Youngist ja õigusanalüüsi kokkuvõtte ning ettepanekud seadusemuudatusteks tõi välja õiguse instituudi professor Tanel Kerikmäe Tallinna Tehnikaülikoolist.
Tutvu ürituse materjalidega:
Plaan ja meetmed krattide kasutuselevõtu hoogustamiseks Eesti (e-)riigis - Ott Velsberg
Plaan ja meetmed krattide kasutuselevõtu hoogustamiseks Eesti majanduses laiemalt - Siim Aben, Ernst&Young
Õigusanalüüsi kokkuvõte ja ettepanekud seadusemuudatusteks - Tanel Kerikmäe, Tallinna Tehnikaülikool
Krattide konverents
30. jaanuaril 2019 Tallinnas, Nordic Hotel Forumis
Selleks, et Eestil oleks võimalik arendada ja rakendada kratte ehk tehisintellektil põhinevaid lahendusi, on vaja võtta vastu otsused juba täna. Kutsusime kokku valdkonna osapooled selleks, et tulla välja ettepanekutega, mille põhjal luua Eestile krattide tegevuskava. Seminari eesmärk oli teha esmane arutelu võimalikest ettepanekutest: ühiselt aju rünnata, mida saame ja peame Eestis tegema, et krattidest kasu saada.
Arutelu käivitamiseks tulid ettekandmisele ettekanded krattide ekspertrühma senisest tööst: õigusanalüüsi, avaliku sektori ja erasektori tegevuskava vahekokkuvõtted. Lisaks tuli konverentsile väliskülalisena rääkima Soomest Pekka Sivonen (Business Finland) sealse riigi ambitsioonikast kavast krattidest teha Soome majanduse uus edulugu. Ürituse avas tervitusega ettevõtlus- ja IT-minister Rene Tammist.
Tutvu ürituse materjalidega:
Krattide projekti tutvustus - Siim Aben, Ernst&Young
Avaliku sektori strateegia lähtekohad - Ott Velsberg, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Erasektori strateegia lähtekohad - Siim Aben, Ernst&Young
Õiguse töörühma projekti tutvustus "Autonoomsete intelligentsete tehnoloogiate kasutamisega seotud õiguslikud küsimused" - Dr. Tanel Kerikmäe, TalTech, Jaanus Tehver, advokaadibüroo Tehver & partnerid
Soome strateegia ülevaade "AI agenda. Exploring FIN-EST collaboration avenues" - Pekka Sivonen, Digital Transformation of Finnish Industries
Töörühmade materjalid:
-
Avaliku sektori töörühma materjalid avaandmete valdkonna kohta
-
Avaliku sektori töörühma materjalid krattide rakendamisest avalikus sektoris
-
Erasektori töörühma materjalid
-
Õiguse töörühma materjalid
-
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu ettepanekud seoses Eesti tehisintellekti strateegia koostamisega