top of page
Tere tulemast krattide kodulehele!_ Kratt on tehisintellekti süsteem ja põhineb tarkvarali

Avasta Eesti e-riigi tehnoloogiaid

Uuri lähemalt, kuidas Eestis kasutatakse andmeid ja tehisintellekti digiriigi arendamiseks.

Eesti täis digiväge 
tänu andmetel põhinevatele lahendustele ja südamega tehtud tööle.

Andmed on digiarengu mootor. Riigis luuakse paremaid lahendusi, kasutades andmeid ning võimendades neid tehisintellektiga. Sellele lehele oleme koondanud erinevaid materjale, mis loovad tervikliku ülevaate andmete ja tehisintellekti teemadest Eesti avalikus sektoris.

Peamised valdkonnad

Tutvu andmete ja Bürokrati tiimide tegevustega valdkondade lõikes. Kliki teemal, mis sind huvitab, ning tutvu iga valdkonna visiooni, juhiste, koolituste ning teenustega.

Tehisintellekt on süsteem, mis põhineb autonoomsel ja õppimisvõimelisel tarkvaralisel algoritmil. Tutvu lähemalt Eesti avalikus sektoris rakendatud tehisintellektiprojektidega.

Andmetel on tänapäevases ühiskonnas järjest suurem roll. Andmeid kasutatakse (juhtimis)otsuste tegemiseks, uudsete ja efektiivsete teenuste pakkumiseks ning inimeste elu paremaks muutmiseks.

Bürokratt on avaliku sektori asutuste veebilehtedel olevate juturobotite koosvõimeline võrgustik, mis võimaldab inimesel asutustelt vestlusakna kaudu kõnekeelse suhtlusega infot saada.

Eelseisvad üritused

Korraldame regulaarselt andmete ja tehisintellekti teemalisi üritusi, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised, kes soovivad rohkem teada saada Eestis elluviidud projektide kohta. Suurem osa meie korraldatud üritustest on virtuaalsed, paar korda aastas korraldame ka suuremaid füüsilisi üritusi.

Uudised

Untitled (1000 × 1000 px) (1).png
Klassifitseerija aitab infokülluses orienteeruda
Ajakirjaniku päring, reklaamkiri, kutse konverentsile ja kolleegi koostööpalve leiaksid igaüks sobiva pesa ja aja, millal nendega tegeleda. Just sellist kratilahendust nimega „klassifitseerija“ saab endale sobivaks treenima hakata.
Untitled (1000 × 1000 px) (1).png
Andmete teabevärav — digiriigi andmete ökosüsteemi nurgakivi
Kõige paremad andmed on need, mis on olemas, kasutajatele arusaadavad, omavahel seostatavad ning mis pakuvad kas uut infot või kinnitavad olemasolevaid teadmisi. Digiriigi andmete korrastamiseks ...
Untitled (1000 × 1000 px) (1).png
Privaatsuskaitse tehnoloogiad aitavad andmeid turvaliselt töödelda
Andmete rist- ja taaskasutusel põrkutakse tihti nii õiguslike kui ka infoturbealaste piirangutega, eriti kui töödeldavateks andmeteks on isikuandmed. Selleks, et isikuandmeid ja muid tundlikke andmeid ...
bottom of page