Allergiaravimite tootmise planeerimine krati abil

Allergiaravimite tootmine on hooajaline, kuna sõltub mitmetest teguritest nagu õietolmu liik, ilmastikuolud ja laoseisud. Projektis käsitletud ravimi puhul on tegemist ravimiga, mida ei saa säilitada suuremas koguses ja pikemat aega, kuna ravimi säilivustähtaeg ja hind ei võimalda seda. Seetõttu on oluline täpselt planeerida millal ning kui palju peaks seda ravimit tootma.

Kratil põhinev lahendus

Projekti realiseerimisel kasutati masinõppel põhinevat lahendust, mille sisendiks kasutati andmeid õietolmu hulga, õietolmu liigi, ilma, ravimi laoseisude, tootmise ja müügi andmeid.

Tulemus

 

Pilootprojekti käigus suudeti saavutada täpsust kuni 91%, kuid süsteemi laialdasel kasutuselevõtul hinnatakse potentsiaalseks täpsuseks 83-85%. Tänu headele tulemustele on lahenduse kasutuselevõtu puhul ettevõttel võimalik parandada enda efektiivsust ja ehitada täiendavaid lisandväärtust pakkuvaid tooteid.

Teostaja

Projekti teostav ettevõte Sifr on Rootsi ettevõtte tütarettevõte, mis pakub erinevaid tehisintellekti lahenduste arendusi. Ettevõtte peamisteks klientideks on Saksamaa farmaatsiasektori, Baltikumi telekomi-, finants-, ja kindlustussektori ettevõtted.