Oled jõudnud Bürokrati tasuvuskalkulaatori lehele. 

Käesolev kalkulaator on loodud Bürokrati tasuvuse arvutamiseks. Tasuvuse hindamiseks kasutatakse ühe pöördumise maksumust, pöördumiste arvu ja juturoboti kasutegurit pöördumistele vastamisel. 

Sulle jääb ainult määrata kliendipöördumiste keskmise maksumus, igakuiselt laekuvate pöördumiste maht ning juturoboti kasutegur, mille põhjal kuvatakse rahaline kokkuhoid kuu ja aasta lõikes. Julgelt katsetage arvutamist erinevate numbritega!

All leiate lisa-/üldinfot seoses üleval mainitud mõõdikutega. 

 

Pöördumiste arv:

 

 

 

 

Hinnanguline sissetulevate e-kirjade ning teenindatud telefonikõnede maht aastas. Näiteks Keskkonnaagentuur saab aastas 1597 e-kirja, Statistikaamet saab 20 500.

Pöördumiste maksumus: 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi läbiviidud analüüsi põhjal selgus, et kliendipöördumiste maksumused erinevad asutustes oluliselt jäädes vahemikku 2 kuni 11 eurot. Keskmine kliendipöördumiste maksumus e-mailide puhul on 4 eurot. 

Juturoboti kasutegur: 

Juturobotid ei suuda kahjuks täna veel kõikidele küsimustele vastata. Juturoboti kasutegur oleneb palju kliendipöördumiste keerukusest ja valitud tehnoloogiast. Kasutegur olenevalt kasutusjuhust jääb täna vahemikku 20 kuni 90%. Kasutegur otseselt sõltub ka asutuste panusest – mida paremini treenitakse juturobotit, seda täpsemaks ta muutub.

Pöördumiste arv.png